prodej@banner-cz.cz
+420 381 263 848
PO - PÁ 7 - 15 hod.


Nabídka pro firmy a organizace

Speciální cenové podmínky
Nejširší sortiment
Široké skladové zásoby
Zajištění výšivky loga
Výstrojně-zkušební prezentace

Zjištěte více »

Doporučení pro oblékání

Sortiment oděvů BANNER® je velmi rozsáhlý a určený především pro aktivní pobyt v přírodě a pro běžné každodenní nošení jak do práce, tak pro volný čas.

Před tím, než se vydáte na cestu do terénu, zjistěte si předpověď počasí. Počasí významně určuje, spolu s typem a náročností plánované aktivity (turistika, procházka, lov, cestování, …), požadavky na oblečení.

Pro aktivní pohyb v přírodě

Pro aktivní pohyb v přírodě nebo i pro teplejší dny doporučujeme použít tzv. funkční oděvy, které odvádí vodní páry (pot) od těla – jsou vyrobené ze speciálních tkanin s umělým vláknem, které jsou nenasákavé, rychleschnoucí. Vlhkost skrze ně prochází na vnější stranu, kde se odpaří. Tím je zachován tepelný komfort pro tělo a přirozený pocit sucha.

Současně doporučujeme funkční vrstvení oblečení – je vhodné si obléci více slabších vrstev než méně silných oděvů. Z hlediska odvodu potu se jedná o praktičtější způsob zachování tělesného komfortu. Navíc se jednotlivé slabší vrstvy oblečení dají vysvléci a tím tepelný komfort snadněji regulovat dle aktuálních potřeb

1. vrstva: funkční prádlo

Triko COOLTEX (celoroční využití), nebo triko a dlouhé spodky THERMOTEX (do chladného počasí, zvyšují tepelný komfort). Vybírejte zde »

2. vrstva: zateplovací a prodyšná vrstva

Oblíbené a odolné fleece oděvy (dva druhy dle síly materiálu – 280 gr./m2 nebo až 450 gr./m2). Vybírejte zde »

3. vrstva: ochranná vrstva

Doporučujeme naše funkční trika, funkční košile (i funkční flanelové košile s podšívkou, vhodné do chladného počasí), fleece blůzy nebo bundy (Polar fleece, Polar fleece - Thermo, micro fleece) a navrch bundy s klima-membránou, které ideálně ochrání před nepřízní počasí. Vybírejte zde »

Pro klidné aktivity v přírodě

Pro klidné aktivity v přírodě, kdy nedochází k přehřátí těla, využijete pohodlné oblečení z bavlny, hlavně spodní vrstvy – trika, košile, blůzy. Při chladném počasí je možné vrstvit i velmi teplé, dobře izolující, silné oděvy – bavlněné flanelové košile, silné svetry, silné bundy nebo kabáty. Přímo na tělo doporučujeme funkční termoprádlo THERMOTEX.

Kvalitní obuv je základ

Velmi důležitou součástí oblečení do přírody jsou kvalitní boty. V našem sortimentu si vyberete z několika druhů bot bez klima-membrány do nenáročného, lehkého terénu. Pro profesionální použití i do opravdu náročných podmínek v přírodě stabilně máme v sortimentu boty ze silné kůže, s klima-membránou Gore-Tex, s kvalitní podrážkou.