prodej@banner-cz.cz
+420 381 263 848
PO - PÁ 7 - 15 hod.


Nabídka pro firmy a organizace

Speciální cenové podmínky
Nejširší sortiment
Široké skladové zásoby
Zajištění výšivky loga
Výstrojně-zkušební prezentace

Zjištěte více »

Ošetřování oděvů

O kvalitu našich výrobků dbáme i poté, co si je zákazník zakoupí. Zde přinášíme základní a jednoduchá pravidla, jak se k oděvům chovat při jejich údržbě.

• • •

Ve všech našich oděvech jsou uvedeny informace pro jejich ošetřování. Jedná se především o ošetřovací symboly na etiketě uvnitř oděvu. Doporučujeme dodržování těchto hlavních zásad:

-   Neperte, nesušte a nežehlete za mokra oděv při vyšší teplotě, než je uvedeno na etiketě – je zde nebezpečí změn rozměrů i barevnosti oděvu.

-   Perte oděvy otočené po rubu (vždy takto perte hlavně kalhoty) – tím se oděv chrání především proti ztrátě barvy, ale i proti poškození povrchu.

-   Nesušte oděvy na přímém slunci – může dojít ke změně barvy.

-   Nesušte oděvy a boty na topení nebo jiném přímém zdroji tepla.

-   Kožené boty pravidelně ošetřujte mastným krémem a gumovou obuv potírejte silikonovým olejem - zamezíte tím případné popraskání povrchu vysušením a obnovíte i vodovzdornost materiálu.

-   Oděvy s klima-membránou perte se speciálním přípravkem nebo mýdlovou vodou - neperte je s pracím práškem.

Každá bavlněná tkanina se mačká a při praní se sráží až o 4 % až 6 %. Naše bavlněné tkaniny se mohou srazit o zhruba 1 % až 2 % ve všech směrech - počítejte s tím proto při volbě velikosti.

Používáním, a hlavně praním nebo působením potu, ztrácí zejména bavlněné tkaniny barvu. Je to běžná vlastnost bavlny, jako přírodního materiálu. Pro omezení této vlastnosti se velmi často do tkanin k bavlněné přízi přidávají umělá vlákna - hlavně polyester, který má velmi dobrou stálobarevnost (pokud je probarvený ve vlákně) i tvarovou stálost.

Vždy je doporučené dodržovat pečlivě stanovené ošetřovací instrukce uvedené na etiketách.